Filtrer på tags

Digital konsertguide: Vestlandsartister

Digital konsertguide: Vestlandsartister

I disse dager arrangeres konserter du kan streame digitalt. Nedenfor finner du en oversikt over tidspunkt for konserter på Vestlandet og av vestlandsartister.

Torsdag 28. mai
Music in Movement – klokken 19 (via Facebook//streames fra LEKK Bar)
Romskip – klokken 20 (via Facebook//streames fra Victoria Cafe & Pub)

Fredag 29. mai
Howlin Jukes – klokken 22:30 (via Facebook//streames fra Madam Felle)

Lørdag 30. mai
Shaman Elephant – klokken 22 (via Facebook//streames fra Bergen Kjøtt)
This Was My Life – klokken 22:30 (via Facebook//streames fra Madam Felle)

Mandag 01. juni
Voksne Herrers Orkester – klokken 21 (via Facebook//streames fra Ole Bull Scene)

Onsdag 03. juni
Avslutningskonsert på Festspillene: Oslo-Filharmonien & Leif Ove Andsnes – klokken 18 (via Facebook//streames fra Oslo Konserthus)

Fredag 05. juni
Strings – klokken 22 (via Facebook//streames fra Bergen Digitalfestival)

Tirsdag 09. juni
Vankelmodig – klokken 20 (via Facebook//streames fra Bergen Digitalfestival)

Tirsdag 12. juni
Plinth – klokken 22 (via Facebook//streames fra Bergen Digitalfestival)

Fredag 19. juni
Scary Monsters – klokken 22:30 (via Facebook//streames fra Madam Felle)

 

Kontakt oss gjerne med tips:
Via Mail: synnestormoen@gmail.com
Via Facebook: Brak


Onsdag 25. mars
Bjørn Tomren – klokken 20 (via Facebook//streames fra hans kjøkken)

Torsdag 26. mars
Claudia Cox og Carmen Bóveda – klokken 20 (via Facebook//streames fra arrangør LEKK Bar, Bergen)
Klaus Vatne – klokken 21:15 (via Facebook//streames fra hans stue)

Fredag 27. mars
Vilde Tuv – klokken 19 (via Facebook//streames fra Det Akademiske Kvarter, Bergen//Vill Vill Vest, Vers Libre)
Kakkmaddafakka – klokken 20 (via Verftet//streames fra Verftet Online Music Festival)
Linniklokken 21 (via Facebook//streames på Brakkesyke 2020)
Howlin’ Sun – klokken 21:30 (via Facebook//streames fra Stereo, Bergen)

Lørdag 28. mars
Birgitta Alida – klokken 17 (via Facebook//streames på Brakkesyke 2020)
Miss Tati – klokken 20 (via Verftet//streames fra Verftet Online Music Festival)
De Musikalske Dvergene – klokken 20 (via Facebook//streames fra Hyperklikk Selskapslokale Bergen)
Vestindien – klokken 20 (via Facebook//streames fra Victoria Cafe & Pub)
Kream – klokken 21 (via Verftet//streames fra Verftet Online Music Festival)
Jan Eggum – klokken 21:30 (via Facebook//streames fra Stereo Bergen)

Søndag 29. mars
Aurora – klokken 20 (via Verftet//streames fra Verftet Online Music Festival)
Karoline Larm – klokken 21 (via Facebook//streames fra Digitalscenen)
Jarle Skavhellen – klokken 21:30 (via Facebook//streames fra Stereo, Bergen)

Mandag 30. mars
grace & menace – klokken 21:30 (via Facebook//streames fra Stereo, Bergen)

Tirsdag 31. mars
Specific Moments – klokken 18 (via Facebook//streames fra  Bergen Digitalfestival)
Bergen Kjøtt Studio Sessions (med Benedicte Maurseth, Øyvind Hegg-Lunde, Øyvind Skarbø, Stephan Meidell, Mari Kvien Brunvo) – klokken 19 (via Facebook//streames fra Bergen Kjøtt)
ReSouza – klokken 20 (via Facebook//streames fra Bergen Digitalfestival)
iris – klokken 20 (via Verftet//streames fra Verftet Online Music Festival)
CCA Jonas – klokken 21:30 (via Facebook//streames fra Stereo, Bergen)
Howlin Jukes – klokken 22 (via Facebook//streames fra Bergen Digitalfestival)

Onsdag 01. april
Bad Brooks – klokken 18 (via Facebook//streames fra Bergen Digitalfestival)
Onkel Schumann – klokken 20 (via Facebook//streames fra Bergen Digitalfestival)
Enslaved – klokken 20 (via Verftet//streames fra Verftet Online Music Festival)

Torsdag 02. april
Amalie Holt Kleive – klokken 18 (via Facebook//streames fra hennes hjem//Brakkesyke 2020)
grace & menace – klokken 18 (via Facebook//streames fra Bergen Digitalfestival)
EGGE – klokken 19 (via Facebook//streames fra Det Akademiske Kvarter, Bergen//Vill Vill Vest, Vers Libre)
Boy Pablo – klokken 20 (via Verftet//streames fra Verftet Online Music Festival)
Doddo – klokken 21:30 (via Facebook//streames fra Stereo, Bergen)
SPLINT – klokken 22 (via Facebook//streames fra Bergen Digitalfestival)
Professor Pez – klokken 22 (via Facebook//streames fra Victoria Cafe & Pub)

Fredag 03. april
Emile The Duke – klokken 19 (via Facebook//streames fra hans hjem//arrangør – Victoria Cafe & Pub)
We Love The 90’s and 2000’s! (via Facebook//streames fra Bergen Digitalfestival)
Vossa Jazz presenterer: Reformasjonen – klokken 20 (via Verftet//streames fra Verftet Online Music Festival)
Vilnes – klokken 21:30 (via Facebook//streames fra Stereo, Bergen)
Knut Skaar – klokken 00 (via Facebook//streames fra Bergen Digitalfestival)

Lørdag 04. april
Frank Hammersland – klokken 18 (via Facebook//streames fra Bergen Digitalfestival)
Eli Gauden – klokken 19 (via Facebook //streames fra Det Akademiske Kvarter, Bergen//arrangør – Vill Vill Vest)
PISH – klokken 19 (via Facebook//streames fra Landmark Bergen//Arrangør – LEKK Bar, Bergen Kunsthall)
Silja Sol – klokken 20 (via Verftet//streames fra Verftet Online Music Festival)
ORBO – klokken 21:30 (via Facebook//streames fra Stereo, Bergen)
Calle Hamre – klokken 22 (via Facebook//streames fra Bergen Digitalfestival)
The Dreamweaver – klokken 00 (via Facebook//streames fra Bergen Digitalfestival)

Søndag 05. april
Klaus Vatne – klokken 18 (via Facebook//streames fra Bergen Digitalfestival)
Regnbyen – klokken 20 (via Facebook//streames fra Bergen Digitalfestival)
Dårlig Vane – klokken 20 (via Verftet//streames fra Verftet Online Music Festival)
Notörious – klokken 22 (via Facebook//streames fra Bergen Digitalfestival)

Mandag 06. april
Datarock – klokken 20 (via Verftet//streames fra Verftet Online Music Festival)
Sofie Sleire og Martine Seim – klokken 20 (via Facebook//streames fra Bergen Digitalfestival)
L.A Drone – A Tribute To Led Zeppelin – klokken 22 (via Facebook//streames fra Bergen Digitalfestival)

Tirsdag 07. april
Vanja V – klokken 18 (via Facebook//streames fra Bergen Digitalfestival)
Moyka – klokken 20 (via Verftet//streames fra Verftet Online Music Festival)
Ugress – klokken 20 (via Facebook og Twitch)
Glennen – klokken 20 (via Facebook // streames fra Sildastream)
Sommerbakk – klokken 20 (via Facebook//streames fra Bergen Digitalfestival)
Kiss Kiss King Kong – klokken 21:30 (via Facebook//streames fra Stereo, Bergen)
Marthe Wang – klokken 22 (via Facebook//streames fra Kulturkirken Jakob)

Onsdag 08. april
Toivo Quintet – klokken 16 (via Facebook//streames fra LEKK Bar, Bergen)
Steinar Hjelmbrekke – klokken 18 (via Facebook//streames fra Bergen Digitalfestival)
Kjartan Lauritzen – klokken 20 (via Verftet//streames fra Verftet Online Music Festival)
Egil Eldøen – klokken 20 (via Facebook//streames fra Bergen Digitalfestival)
Jørn Moen og Hege Alme – klokken 20 (via Facebook//streames fra Trivselshagen)
William Hut – klokken 22 (via Facebook//streames fra Bergen Digitalfestival)

Torsdag 09. april
Chris Holm – klokken 16 (via Facebook//streames fra LEKK Bar, Bergen)
Weezy & Shiiney – klokken 18 (via Facebook//streames fra Bergen Digitalfestival)
Henrik Nilsen – klokken 20 (via Facebook//streames fra Bergen Digitalfestival)
Casilian – klokken 21:30 (via Facebook//streames fra Stereo, Bergen)
Cajun Gumbo – klokken 22 (via Facebook//streames fra Bergen Digitalfestival)
Joakim Eide – klokken 23:59 (via Facebook//streames fra Bergen Digitalfestival)

Fredag 10. april
Bound to Blues – klokken 18 (via Facebook//streames fra Bergen Digitalfestival)
Butterfly Garden – klokken 20 (via Facebook//streames fra Bergen Digitalfestival)
Hjerteslag (duo) – klokken 20 (via Facebook//streames fra LEKK Bar, Bergen)
Specific Moments – klokken 21 (via Facebook//streames fra Ole Bull Scene)
Jorden – klokken 22 (via Facebook//streames fra Stereo, Bergen)
Jon Hjørnevik og Dagfinn Iversen – klokken 22 (via Facebook//streames fra Bergen Digitalfestival)

Lørdag 11. april
Trollala med venner (for barna) – klokken 13 (via Facebook//streames fra Bergen Digitalfestival)
Swing ‘n’ Sweet – klokken 19 (via Facebook//streames fra Ole Bull Scene)
Nave & The Ghost Collectors – klokken 20 (via Facebook//streames fra Bergen Digitalfestival)
Dark Side of The Wall – klokken 21 (via Facebook//streames fra Ole Bull Scene)
Marthe Valle – klokken 21:30 (via Facebook//streames fra Stereo, Bergen)

Søndag 12. april
Sigrid – klokken 21 (via Vierlive//Festival Somewhere Else//streames fra Konserthuset, Oslo)
SKAAR – klokken 21 (via Facebook//streames fra Sentralen, Oslo)
Electric High – klokken 21:30 (via Facebook//streames fra Stereo, Bergen)

Mandag 13. april
Cecilie Leganger & Johann Sebastian Blum – klokken 18 (via Facebook//streames fra Bergen Digitalfestival)
Aurora – klokken 21 (via Vierlive//Festival Somewhere Else//streames fra Forum Scene)
Voksne Herrers Orkester – klokken 21 (via Facebook//streames fra Ole Bull Scene)
Slomosa – klokken 21:30 (via Facebook//streames fra Stereo, Bergen)

Tirsdag 14. april
Mathilde Alden & Fatima Revne – klokken 18 (via Facebook//streames fra Bergen Digitalfestival)
Sofie – klokken 20 (via Facebook//streames fra Bergen Digitalfestival)
Bergljot – klokken 21:30 (via Facebook//streames fra Stereo, Bergen)

Onsdag 15. april
Strange Hellos – klokken 19 (via Facebook//streames fra Forum Scene)
Golden Jar (sharing session stream) – klokken 19 (via Facebook//streames fra Landmark, Bergen)
Gabriela Garrubo – klokken 20 (via Facebook//streames fra LEKK Bar, Bergen)
Dagland – klokken 20 (via Facebook//streames fra Bergen Digitalfestival)
Atle Oen – klokken 20 (via Facebook//streames fra Trivselshagen)
Fjorden Baby! – klokken 21 (via Facebook//streames fra Forum Scene)
The Longboards – klokken 21:30 (via Facebook//streames fra Stereo, Bergen)

Torsdag 16. april
Havene – klokken 16 (via Facebook//streames fra LEKK Bar, Bergen)
Shuffle Baby – klokken 20 (via Facebook//streames fra Bergen Digitalfestival)
Hege Turøy – klokken 22 (via Facebook//streames fra Bergen Digitalfestival)

Fredag 17. april
Martine Seim, Mathilde Alden & Fatima Revne – klokken 19 (via Facebook//streames fra Ole Bull Scene)
Knut Skaar – klokken 23:59 (via Facebook//streames fra Bergen Digitalfestival)

Lørdag 18. april
Heatwaves – klokken 16 (via Facebook//streames fra LEKK Bar, Bergen)
Jungelen live stream – klokken 20 (via Facebook//streames fra Landmark, Bergen)
ImYoung – klokken 20 (via Facebook//streames fra Bergen Digitalfestival)
Neste Planet – klokken 20 (via Facebook//Brakkesyke 2020)
Sturle Andersen – klokken 21 (via Facebook//streames fra Ole Bull Scene)
Jonas V – klokken 21 (via Facebook//streames fra Victoria Cafe & Pub)
Sergeant Petter – klokken 21:30 (via Facebook//streames fra Stereo, Bergen)

Søndag 19. april
Embla – klokken 20 (via Facebook//streames fra LEKK Bar, Bergen)
Spar 5 – klokken 20 (via Facebook//streames fra Bergen Digitalfestival)

Mandag 20. april
Voksne Herrers Orkester – klokken 21 (via Facebook//streames fra Ole Bull Scene)
Gabriela Garrubo – klokken 22 (via Facebook//streames fra LEKK Bar, Bergen)

Tirsdag 21. april
Hedda Mae – klokken 19 (via Facebook//streames fra Forum Scene)
Ivo Lima – klokken 21 (via Facebook//streames fra Forum Scene)

Onsdag 22. april
Tina Singh – klokken 20 (via Facebook//streames fra Bergen Digitalfestival)
Jez_ebel – klokken 22 (via Facebook //streames fra LEKK Bar, Bergen)

Torsdag 23. april
Romskip – klokken 20 (via Facebook//streames fra Skur 14, Bergen)
Bergen Improklubb – klokken 20 (via Facebook//streames fra Victoria Cafe & Pub)
Snais – klokken 20 (via Facebook//streames fra Bergen Digitalfestival)
Sofye – klokken 21:30 (via Facebook//streames fra Stereo, Bergen)
Bad Brooks – klokken 22 (via Facebook//streames fra Bergen Digitalfestival)

Fredag 24. april
Great News – klokken 19 (via Vill Vill Hjemmefest//streames fra Det Akademiske Kvarter, Bergen)
grace & menace – klokken 19 (via Facebook//streames fra Ole Bull Scene)
Between The Lines – klokken 20 (via Facebook //streames fra Bergen Digitalfestival)
Nifrost – klokken 20 (via Facebook//streames fra Medstraum)
Dark Side of The Wall – klokken 21 (via Facebook//streames fra Ole Bull Scene)
Endre Olsen – klokken 21:30 (via Facebook//streames fra Stereo, Bergen)
Leon Frick – klokken 22 (via Facebook//streames fra Bergen Digitalfestival)

Lørdag 25. april
Toggi – klokken 18 (via Facebook//streames fra Skur 14, Bergen)
Swing ‘n’ Sweet Jazzclub – klokken 19 (via Facebook//streames fra Ole Bull Scene)
Derin – klokken 20 (via Facebook//streames fra Skur 14, Bergen)
Heidi Lambach – klokken 20 (via Facebook//streames fra Bergen Digitalfestival)
Kars – klokken 21 (via Facebook//streames fra Victoria Cafe & Pub)
Jon Hjørnevik & Dagfinn Iversen – klokken 21 (via Facebook//streames fra Ole Bull Scene)
Ausekarane – klokken 21:30 (via Facebook //streames fra Hyperklikk)
Sigrid Moldestad – klokken 21:30 (via Facebook//streames fra Stereo, Bergen)
Vanary – klokken 22 (via Facebook//streames fra Bergen Digitalfestival)

Søndag 26. april
Jan Eggum – klokken 20 (via Facebook//streames fra Sentralen, Oslo)
SHN – klokken 20 (via Facebook//streames fra Bergen Digitalfestival)
Mads Berven – klokken 21:30 (via Facebook//streames fra Stereo, Bergen)

Mandag 27. april
Voksne Herrers Orkester – klokken 21 (via Facebook//streames fra Ole Bull Scene)
Chien-Yu Chu, Hilary Foster, Yumi Sagiuchi Shultz & Agnese Rugevica – klokken 21:30 (via Facebook//streames fra Stereo, Bergen)

Tirsdag 28. april
Silja Sol – klokken 21:30 (via Facebook//streames fra Stereo, Bergen)

Onsdag 29. april
Bjørn Tomren & Åse Britt Reme Jakobsen – klokken 20:00 (via Facebook//streames fra Stereo, Bergen)

Torsdag 30. april
Troys – klokken 20 (via Facebook//streames fra Bergen Digitalfestival)
Say No More – klokken 21 (via Facebook//streames fra Bergen Digitalfestival)

Fredag 01. mai
MachoMayne, Breveglieri & Martin Hazy – klokken 19 (via Vill Vill Hjemmefest//streames fra Det Akademiske Kvarter, Bergen)
Kamara – klokken 19 (via Facebook//streames fra Rockefeller)
New Age Disco Boys – klokken 20 (via Facebook//streames fra Skur 14, Bergen)
Drittmaskin – klokken 21 (via Facebook//streames fra Skur 14, Bergen)
Vivillain – klokken 21 (via Facebook//streames fra Medstraum)

Lørdag 02. mai
Gunslingers – klokken 19 (via Facebook//streames fra Medstraum)
Karina Opdal – klokken 19 (via Facebook//streames fra Ole Bull Scene)
Manar & Hassan – klokken 20 (via Facebook//streames fra Victoria Cafe & Pub)
Elektrisk Regn – klokken 21 (via Facebook//streames fra Hyperklikk)
Say No More – klokken 21 (via Facebook//streames fra Bergen Digitalfestival)
Gunslingers – klokken 23 (via Facebook//streames fra Medstraum)

Mandag 04. mai
Voksne Herrers Orkester – klokken 21 (via Facebook//streames fra Ole Bull Scene)

Torsdag 07. mai
Kleive/Garrubo/Kristjansdóttir/Bóveda – klokken 19 (via Facebook//streames fra LEKK Bar)
Action The Man – klokken 19 (via Facebook//streames fra Victoria Cafe & Pub)
Madam Felles Husband – klokken 20:30 (via Facebook//streames fra Madam Felle)

Fredag 08. mai
Spar 5 – klokken 18 (via Facebook//streames fra Ole Bull Scene)
Lekende Lett – klokken 19 (via Vill Vill Hjemmefest//streames fra Det Akademiske Kvarter)
Fretmiden – klokken 22 (via Facebook//streames fra Hulen)
Klaus Vatne – klokken 22 (via Facebook//streames fra Bergen Digitalfestival)
Bergen Vista Social Club – klokken 22:30 (via Facebook//streames fra Madam Felle)

Lørdag 09. mai
Bjørn Torske & Skatebård – klokken 17 (via Facebook//streames fra Hotel Norge)
Ingebjørg Eik Band- klokken 19 (via Facebook//streames fra Ole Bull Scene)
Mathias & Audiotene – klokken 20 (via Facebook//streames fra Bergen Digitalfestival)
Pogo Pops – klokken 21 (via Facebook//streames fra Hyperklikk)
Vidar Ruud – klokken 21 (via Facebook//streames fra Ole Bull Scene)
Kongle – klokken 21:30 (via Facebook//streames fra Medstraum)
Camilla Alvestad – klokken 22 (via Facebook//streames fra Bergen Digitalfestival)
The Rolling Clones – klokken 22:30 (via Facebook//streames fra Madam Felle)

Mandag 11. mai
Voksne Herrers Orkester – klokken 21 (via Facebook//streames fra Ole Bull Scene)

Onsdag 13. mai
Marthe Valle med Knut Reiersrud & Gjermund Silset – klokken 20:30 (via Facebook//streames fra Kulturkirken Jakob)

Torsdag 14. mai
Det Skandaløse Orkester – klokken 22:30 (via Facebook//streames fra Madam Felle)

Fredag 15. mai
Snais – klokken 20 (via Facebook//streames fra Bergen Digitalfestival)
Hot Pants – klokken 20:30 (via Facebook//streames fra Hyperklikk)
Texmanians – klokken 21 (via Facebook//streames fra Medstraum)
Electric High – klokken 21 (via Facebook//streames fra Ole Bull Scene)
Closing Eyes – klokken 21:30 (via Facebook//streames fra Blå, Oslo)
Gråblå Strenger – klokken 22:30 (via Facebook//streames fra Madam Felle)

Lørdag 16. mai
Louisiana Washboard Five – klokken 19 (via Facebook//streames fra Ole Bull Scene)
De Musikalske Dvergene – klokken 21 (via Facebook//streames fra Ole Bull Scene)
Egge & Shikoswe – klokken 21 (via Facebook//streames fra Victoria Cafe & Pub)
Creedence Forever – klokken 22:30 (via Facebook//streames fra Madam Felle)

Søndag 17. mai
Trond Helge Johnsen & Elisabeth Moberg – klokken 18 (via Facebook//streames fra Bergen Digitalfestival)
De Musikalske Dvergene – klokken 19 (via Facebook//streames fra Bergen Digitalfestival)
Calle Hamre – klokken 19:45 (via Facebook//streames fra Bergen Digitalfestival)
Stig van Eijk – klokken 20:30 (via Facebook//streames fra Bergen Digitalfestival)
Tron Jensen – klokken 21:10 (via Facebook//streames fra Bergen Digitalfestival)
Heidi Lambach – klokken 22:05 (via Facebook//streames fra Bergen Digitalfestival)

Onsdag 20. mai
Nils Økland & Lumen Drones – klokken 20 (via Facebook//streames fra Vestnorsk Jazzsenter)
Dumpster Divas – klokken 20 (via Facebook//streames fra Kulturaukefondet)
Åpningskonsert Festspillene: med Bergen Filharmoniske Orkester, Einar Selvik, Mari Eriksmoen, Eldbjørg Hemsing & Leif Ove Andsnes – klokken 20:30 (via Facebook//streames fra Grieghallen)

Torsdag 21. mai
Queen of Sol – klokken 21 (via Facebook//streames fra Bergen Digitalfestival)
Nave & The Ghost Collectors – klokken 22:30 (via Facebook//streames fra Madam Felle)

Fredag 22. mai
Tron Jensen – klokken 21 (via Facebook//streames fra Ole Bull Scene)

Lørdag 23. mai
Dagfinn Iversen – klokken 20 (via Facebook//streames fra Bergen Digitalfestival)
Rune Larsen & Tor Endresen – klokken 21:30 (via Facebook//streames fra Hyperklikk)
Ocean of Lotion – klokken 22 (via Facebook//streames fra AdO Arena)

Søndag 24. mai
Bergen Filharmoniske Orkester m/Ólafsson & Edvard Grieg Kor – klokken 21:15 (via Facebook//streames fra Grieghallen)

Mandag 25. mai
Voksne Herrers Orkester – klokken 21 (via Facebook//streames fra Ole Bull Scene)

Tirsdag 26. mai
Bjørn Tomren – klokken 21 (via Facebook//streames fra Håkonshallen)

 

 

Kontakt oss gjerne med tips:
Via Mail: synnestormoen@gmail.com
Via Facebook: Brak

Siste nytt